Óvd bélflórád egészségét probiotikummal!

belflora egeszseg

Bélrendszerünkben a káros és a jótékony hatású baktériumok dinamikusan változó egyensúlyi állapotban élnek. Ha ez az egyensúly felborul, a jótékony baktériumok károsodnak és ezáltal a bél teljes működése zavart szenvedhet.

Bélflóránk több funkciót tölt be, melyek szervezetünk egészséges működéséhez nélkülözhetetlenek. Támogatja az emésztést és szerepet vállal a szervezet méregtelenítésében is. Bélrendszerünkben termelődik az immunanyagok közel 70%-a, sőt még a zsírban oldódó K-vitamin  több mint 50%-a is, mely a véralvadáshoz nélkülözhetetlen.

A fertőzéses megbetegedés kezeléséhez alkalmazott antibiotikum, vagy a stresszes életmód, a dohányzás, a környezeti változások, az egyoldalú táplálkozás vagy a fogyókúra  hatására bélrendszerünk egyensúlya felborulhat.  Ekkor a jótékony baktériumok száma csökken,  s növekszik a betegséget okozó baktériumok és gombák száma. Ennek tünetei lehetnek gyomor- és bélrendszeri panaszok, hasmenés, puffadás, rosszabb esetben viszont ennél súlyosabb problémák is.

Milyen szerepet tölt be az egészséges bélflóra?

A téli járványos időszakban gyakoriak a légúti fertőzések. A probiotikumok az influenzajárvány idején igen fontos szerepet töltenek be, hiszen erősítik az immunrendszert, ugyanakkor gátat szabnak a vírusok káros hatásainak. Immunrendszerünk optimális működését jelentős mértékben a bélflóra működése szabja meg. A bélflóra működésében zavar keletkezik, szervezetünk hajlamosabbá válik a megbetegedésekre. 

Mi segíthet?

Érdemes naponta probiotikumokat fogyasztani. Az egyik legismertebb a Lactobacillus Acidophilus, mely egy különösen ellenálló, hasznos baktérium. Amellett, hogy szerepet játszik az egészséges bélflóra helyreállításában, ezáltal óvja az emésztőrendszer és bélrendszer épségét, valamint hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez is.

Fogyasztása különösen ajánlott:

  • antibiotikum kúra okozta mellékhatások enyhítésére;
  • székrekedés megelőzésére és megszüntetésére;
  • irritábilis bélszindróma tüneteinek enyhítésére;
  • hasmenés megszüntetésére;
  • koleszterinszint csökkentésére.
  • laktózintolerancia esetén;
  • csontritkulás megelőzésére és kiegészítő kezelésére;
  • mélygombás fertőzések (bőrgyógyászati, nőgyógyászati problémák) kezelésére.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük