Már csak egy-két nap, és becsengetnek az iskolában. A váltás mind a szülők, mind a kisebb és nagyobb gyerekek számára nehéz feladat.
Az iskolát most megismerő kis elsősök szervezete még nem szokott hozzá a figyelem tartós összpontosításához, a számos új információ befogadásához és feldolgozásához.
Ezen időszakban a gyerekek fáradtabbak, álmosabbak. Fokozottan érvényes ez azon gyermekekre, akik hajlamosabbak a megfázásokra, fertőzésekre.
A fertőzésekre fogékony gyerekeknél különösen fontos a pihentető alvás és az immunrendszer erősítése vitaminokban, tápanyagokban gazdag táplálkozással. Ügyeljünk arra, hogy soha ne menjen a gyermek üres gyomorral iskolába. Az éhség ugyanis koncentrációzavart és rossz közérzetet okoz.
Az egészséges táplálkozás mellett ugyancsak elengedhetetlen a megfelelő testmozgás, mely szellemi-fizikai felfrissülést eredményez és jótékonyan hat az anyagcserére.
A hiányos táplálkozás, az elégtelen vitaminbevitel, a mozgásszegény életmód számos betegség okozója lehet. Gyermekeinknek legalább oly mértékben – sőt még inkább – szükségük van vitaminokra, mint a felnőtteknek.
A vitaminpótlás szükséges mennyisége és minősége életkoronként változó. Az óvodások és kisiskolások részére olyan gyermekvitamin ajánlott, amely csontjaik megfelelő fejlődéséhez, immunrendszerük erősítéséhez elengedhetetlen. A nagyobb diákoknál a napi szellemi megterhelés is fokozottabb, ezért ezzel párhuzamosan a szükséges vitaminbevitel mennyisége is emelkedik. Felmérések adatai szerint a 14-18 éves korosztály csaknem fele szenved mozgásszervi elváltozásokban.
Az iskolákban magasak a követelmények, sokat és folyamatosan kell tanulni, így nap mint nap tartósan koncentrálni bizony nem könnyű feladat. A nagyobb diákok megfelelő koncentrálóképessége érdekében ajánlott a reggelt természetes összetevőjű vitamin tablettával kezdeni, mely teljes napon át megfelelő koncentrálóképességet és energiát biztosít.
Mind a kisebb, mind a nagyobb diákok, sőt a szülők részére is hatékony stresszcsökkentést biztosíthatnak a gyógynövényalapú stresszoldó készítmények, lehetőleg adaptogén gyógynövényekből. Az adaptogén növények pontosan olyan mennyiségben hasznosulnak szervezetünkben, amennyire szükségünk van. Se több, se kevesebb!
E nagyszerű tulajdonságuknak köszönhetően ezek a növények – a gyógyszerekkel ellentétben – nem okoznak függőséget, mellékhatásuk nem ismert, gyengéden együttműködnek szervezetünkkel, és hatásuk akkor is folytatódik, ha hosszú távon használjuk őket, tehát nem alakulhat ki hozzászokás.